فریمورک لاراول

فریمورک LARAVEL

LARAVEL چیست ؟

زمانی که در مورد فریم ورک‌های توسعه وب اپلیکیشن صحبت می‌شود، همیشه نام لاراول (Laravel) به میان می‌آید. از لاراول می‌توان به عنوان محبوب‌ترین فریم ورک زبان برنامه نویسی PHP استفاده کرد . این فریم ورک توانسته است در زمانی کوتاه، به اولین گزینه‌ی توسعه دهندگان برای توسعه برنامه‌های پیچیده تحت وب تبدیل شود.

لاراول فریم ورکی مبتنی بر معماری MVC میباشد که به صورت رایگان و متن باز ارائه شده است.
این فریم ورک در بین سایر فریم ورک‌های PHP از امنیت و سرعت توسعه‌ی بیشتری برخوردار است.
مقایسه لاراول با چند فریم ورک :
چند فریم ورک که نقش های زیادی در برنامه دارد :back-endکارکرد این فریم ورک ها از چشم بسیاری از کاربران پنهان است. اما در کیفیت عملکرد و نگهداری وب سایت نقس بسیار اساسی دارند. برای مثال اگر وب سایت شما قرار است که در یک نوع سرور خاص نصب شود، به تعداد کاربران زیادی به طور همزمان خدمات دهد.

آمورزش لاراول

چرا PHP Laravel شریک ایده آل برای توسعه وب شما است؟

آیا قصد دارید یک توسعه وب جدید بر روی چارچوب های PHP راه اندازی کنید؟ اگر بله، پس باید این را بیشتر بخوانید.

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است . این قدرتمندترین ابزار برای توسعه وب سایت های تعاملی و پویا است. این زبان را می توان به راحتی بر روی هر سرور وب، پلتفرم یا سیستم عاملی مستقر کرد. لاراول، یک انتخاب برتر در چارچوب PHP، هم توسط مشتریان و هم توسعه دهندگان برای توسعه وب ترجیح داده می شود. این به دلیل ماهیت آسان و ویژگی های راحت آن است.

بسیاری از برندهای رایج این روزها توسعه دهندگان PHP را از شرکت ها برای خدمات توسعه لاراول استخدام می کنند. دلایل بسیاری دیگر وجود دارد که چرا این فریم ورک بیشترین درخواست را دارد. قبل از بررسی استدلال، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به این چارچوب بیندازیم.

 

لاراول در یک نگاه

لاراول به طور خاص برای پشتیبانی از فرآیند توسعه وب با استفاده از خدمات وب، APIهای وب و منابع وب برای اهداف متمایز طراحی و طراحی شده است. بر اساس پارادایم MVC، چارچوب لاراول قادر است نتایج را با سرعت و دقت بیشتری ارائه دهد. یک نحو زیبا و گویا این پتانسیل را دارد که روند توسعه را تسریع و آسان کند، که این چارچوب را متمایز می کند. به طور خلاصه، لاراول دارای طیف وسیعی از ویژگی های قدرتمند است.

اکنون که متوجه شدید این فریم ورک در مورد چیست، اکنون زمان آن رسیده است که در استدلال خود غوطه ور شوید تا بفهمید چرا لاراول بهترین انتخاب برای توسعه وب است.

فریمورک لاراول

 

امنیت

امنیت یکی از اصلی ترین دلایلی است که کسب و کارها لاراول را برای توسعه وب انتخاب می کنند. این پارامترهای امنیتی قابل توجهی را که در هیچ یک از چارچوب های دیگر در دسترس نیستند، گسترش می دهد. توکن‌های CSRF که لاراول ارائه می‌کند تک تک درخواست‌های موجود در POST را بررسی می‌کند. علاوه بر این، از شخصی که ممکن است POST را برای دریافت درخواست تغییر دهد، محافظت می کند. امنیت بیشتری را برای چارچوب لاراول رندر می کند و فراهم می کند.

در عین حال، همیشه بهتر است توسعه دهنده لاراول را استخدام کنید برای توسعه وب آنها یک وب سایت امن ایجاد خواهند کرد که نه تنها به ساختار کلی بلکه به کدنویسی نیز بستگی دارد. به طور خلاصه، آنها وب سایت شما را با تمرکز بر امنیت توسعه می دهند.

برنامه نویسی آسان و طولانی

یکی دیگر از دلایل ضروری برای انتخاب لاراول برای توسعه وب این است که می تواند به شما در دسترسی به Laracasts کمک کند. Laracasts یک ابزار تمرینی و یادگیری خاص است. می تواند آموزش های تخصصی پولی و همچنین آموزش های رایگان را در اختیار شما قرار دهد. این مرحله می تواند به شما در حل مسائل پیچیده از طریق کدنویسی کمک کند. این می تواند به شما دستورالعمل ساختاری بدهد که می تواند شما را با راه حل های بهینه توسعه وب مطابق با نیازهای کسب و کار شما قادر سازد.

به طور خلاصه، برنامه نویسی طولانی به دلیل اطلاعاتی که در Laracasts بارگذاری می شود، بسیار آسان تر خواهد بود.

محیط داخلی Laravel

لاراول یک محیط یکپارچه ارائه می دهد که مدیریت چیزها را بسیار آسان می کند. وظایف برنامه نویسی پیچیده را ساده می کند، که آن را نسبتاً بدون دردسر می کند. به این دلیل است که این چارچوب روشی واضح و ساختاریافته برای کدنویسی ارائه می دهد.

پیکربندی و کتابخانه ها

لاراول از محیط‌های توسعه متعددی پشتیبانی می‌کند و بر اساس پلتفرمی که برنامه در آن اجرا می‌شود، به راحتی خود را تنظیم می‌کند. فایل های پیکربندی این فریم ورک در فهرست پیکربندی ذخیره می شوند. دارای گزینه های متعددی مانند محلی ها و منطقه زمانی است. اما برای این کار باید فایل کانفیگ app.php/ را بررسی کنید. کتابخانه های لاراول توسط ویژگی هایی پشتیبانی می شوند که به صورت خودکار تکمیل می شوند.

پشتیبانی MVC

این یکی دیگر از عوامل ضروری است که می تواند لاراول را به انتخاب ایده آل برای توسعه وب تبدیل کند. پلتفرم های متعددی وجود دارند که فاقد این زمینه هستند. معماری‌های MVC به مستندسازی بهتر کمک می‌کنند، عملکرد کلی را بهبود می‌بخشند و قابلیت‌های متعددی را ارائه می‌دهند.

پشتیبانی جامعه

 

لاراول در مقایسه با سایر جوامع از پشتیبانی جامعه اختصاص داده شده است. آنها به خوبی متبحر و به روز هستند و می توانند به راحتی پلاگین های درخواستی و ماژول های بزرگ بسازند که می توانند روند توسعه شما را تسهیل کنند.

به این ترتیب، اگر با هر مشکلی مواجه شدید، می توانید مشاوره حرفه ای رایگان از جامعه دریافت کنید. از این رو، می تواند به شما در ساخت برنامه های کاربردی وب قوی و با مقیاس پذیری بالا کمک کند.

زمان کمتر برای توسعه

همانطور که در بالا ذکر شد، لاراول عملکردهای داخلی را ارائه می دهد که توسعه کدها را بسیار آسان تر می کند. از این رو، فرآیند ازشرکت توسعه وب بسیار سریعتر با پیچیدگی کمتر است.

موتور قالب سازی تیغه

این یکی دیگر از ویژگی های متمایز پلتفرم لاراول است. این موتور به خوبی کار می کند و با کدهای PHP/HTML بصری است. علاوه بر این، می تواند به شما در ایجاد یک طرح چشمگیر کمک کند زیرا ماهیت قالب سبک وزن است. شما بایداستخدام توسعه دهنده PHP که می تواند به راحتی CSS را ویجت کند و می تواند یک وب سایت جذاب ایجاد کند که بارگذاری آن زمان بسیار کمتری می برد. این می تواند به وب سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو کمک کند.

 

لاراول از روی سیمفونی ساخته شده است.

نکته جالب اینجاست که لاراول وقتی در حال ذخیره کد منبع هست از سیمفونی سریعتر عمل میکند.

مزیت های لاراول:

لاراول به‌غیر از توابع SMTP و PHP mail، از بسیاری از سرویس‌های ایمیل رسانی دیگر مانند Mailgun Mandrill ، SparkPost ، Amazon SES ، SendMail و غیره پشتیبانی می‌کند. هم‌چنین می‌توانید با استفاده از Email ،Nexmoها را از طریق Slack یا SMS ارسال کنید

روش نصب برنامه لاراول

لاراول چیست

گیت بش Git Bash
کامپوزر
ادیتور متن
آموزش نصب لاراول در ویندوز
اول گیت بش را باز کرده و به مسیر مورد نظرتان برای نصب بروید. به یاد داشته باشید که برخلاف برنامه‌های PHP دیگر، در لاراول نیاز ندارید حتما پروژه را در پوشه htdocs یا www کامپیوتر خود بریزید
لاراولی می‌تواند در هر قسمت کامپیوتر شما اجرا شود. برای رفتن به مسیر نصب لاراول دو راه داریم. روش اول این است که از دستور CD خط فرمان استفاده کنیم و به مسیر نصب منتقل شویم:
روش دوم این میباشد که پوشه مورد نظرمان را باز کرده و کلیک راست انجام بدیم .اگر گیت بش را نصب کرده باشیم در منویی که باز میشه یک گزینه Git Bash Here وجود داردکه روش کلیک میکنیم . خط فرمان Git Bash در مسیر مورد نظرمان باز می‌شود
روش کار لاراول با دیتابیس (Database).

کار با پایگاه داده ها (database) در لاراول بسیار آسان می باشد. در حالا حاضر لاراول از 4 پایگاه داده پشتیبانی می کند :

 

MySQL
Postgres
SQLite
SQL Server

در لاراول می توان به 3 روش کوئری استخراج کرد :

 

raw SQL
fluent query builder
Eloquent ORM
داخل MYSQL یک دیتابیس به اسم College بسازید .

درون آن جدولی به اسم student بسازید.
می توانیم با استفاده از facade کلاس DB و متد insert رکورد جدید در جدول اضافه کنیم.
می توانیم با استفاده از facade کلاس DB و متد select رکوردهای جدول را بازیابی کنیم.
می توانیم با استفاده از facade کلاس DB و متد update رکوردهای جدول را آپدیت کنیم.
می توانیم با استفاده از facade کلاس DB و متد delete رکوردی از جدول حذف کنیم.

کاربرد های لاراول

-مدلاسیون همراه:به این معنی که توسعه دهندگان و برنامه نویسان میتوانند بدون هیچ زحمتی از کدها مجددا استفاده نمایند.
2-با استفاده ی بهینه و قابل درک از کلاس ORM این فریم ورک قاد است در ایجاد روابط پایگاه داده به راحتی عمل کرده و توسعه دهنده و برنامه نویس را راضی کند.
3-یکی از خصوصیات برجسته این فریم ورک هنر CLI می باشد که شامل ابزار های پیشرفته جهت انجام دستورات و وظایف مختلف و همچنین مهاجرت و تغییر فریم ورک میباشد. به این معنا که در هر جا از پروژه به هر دلیلی اگر کلاس ها و توابع این فریم ورک به کارتان نیامد با استفاده از این خصوصیت میتوانید از کلاس ها و توابع فریم ورک های دیگر استفاده نمایید.
4-اسناد شگفت انگیز و همچنین ویژگی های اضافه شده از مسیریابی معکوس.
5-به روز رسانی آسان
6-فریمورک لاراول به شما کمک می‌کند پروژه‌های خود را راحت و سریع بنویسید و در زمان خود صرفه جویی کنید.
7-از امنیت بالایی برخوردارند.

لاراول بر روی اندروید :

شما با نصب termux در اندروید یک terminal شبیه لینوکس خواهید داشت که می توانید با دستور زیر PHP و GIT را روی اندروید خود نصب کنید.
نکته1 : لطفا فقط فریلنسرهای محترمی که تسلط کامل به لاراول، طراحی سایت و طراحی و انتشار اپلیکیشن های اندروید و IOS دارند پیام دهند چرا که انجام یک کار حرفه ای و سریع مد نظر ماست.

نکته 2: داشتن نمونه کار الزامی است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]