طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت

طراحی وب به مهارت ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود.

اگر شما کسب و کاری دارید ولی برای آن سایتی ندارید باید بدانید که فرصت های زیادی را از دست می دهید.

ورود به دنیای الکترونیک برای هر کسب و کاری ضروری تلقی می شود. اکثر مشتریان شما به نوعی در فضای آنلاین حضور دارند. بنابراین،شما هم برای معرفی کسب و کارتان باید در این فضا فعالیت داشته باشید.

یکی از راه های حضور شما در دنیای دیجیتال وب سایت شماست.

برخی از شرکت ها فقط از طریق وب سایتشان کسب و کار میکنند.

در حال حاضر اگر برای کسب و کارتان هیچ وب سایتی وجود ندارد آن را بدون هویت بدانید.

طراحی سایت

در این مقاله خواهید خواند:

 • سایت فروشگاهی
 • مزایای وب سایت فروشگاهی
 • ویژگی های وب سایت فروشگاهی موفق
 • چگونه محصولات خود را در اینترنت بفروشیم؟
 • سایت شرکتی چیست؟
 • چرا طراحی سایت شرکتی انجام دهیم؟
 • ویژگی سایت شرکتی
 • طراحی سایت شرکتی در کرج
 • طراح سایت شخصی
 • کاربرد وب سایت شخصی
 • امکانات پایه برای وب سایت شخصی
 • مزایای داشتن وب سایت شخصی
 • دلایل استفاده از وب سایت

طراحی سایت 

سایت فروشگاهی

در ابتدا باید بدانیم که فروشگاه اینترنتی یا Online Shop به فروشگاهی گفته می شود که از طریق اینترنت و وب سایت محصولات و خدمات خود را معرفی می کند و ارائه می دهد.

در دنیای امروزه هم با این حجم از بازدهی فروشگاه های اینترنتی نمی توان از مزایای آن چشم پوشی کرد.

طراحی سایت

مزایای وب سایت فروشگاه

از نظر شما مزیت های فروشگاه های اینترنتی چیست که انقدر بر آنها اصرار می شود؟

1-از جمله مزایای داشتن سایت فروشگاهی جذب مشتریان بیشتر

همان طور که گفته شد با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و ایجاد دسترسی سرع و آسان،سبب نگهداری هر چه بیشتر مشتریان خواهد شد. از طرفی دیگر یک فروشگاه اینترنتی از هر نقطه دنیا قابل دسترس مشتریان خواهد بود و شما می توانید در عرصه بین الملل هم فعالیت خود را گسترش دهید.

2-استفاده از مزایای فروشگاه آنلاین با حذف هزینه های خرید و اجاره

ارائه خدمات از طریق فروشگاه فیزیکی همواره هزینه زیادی از جمله مالیات،اجاره،تعمیرات،نگهداری و… همراه است. علاوه بر آن اگر برای مناسبت های گوناگون،حراجی های ویژه تغییرات فصلی،نیازمن دبه تغغیر چیدمان فروشگاه خود دارید که در بر دارنده هزینه است. اما، در مقابل با راه اندازی وب سایت فروشگاهی با یک طراحی کارآمد و مناسب، بخش زیادی از هزینه هایی که نام برده شد را کاهش می دهید.

3-فروشگاهی همیشه در دسترس

یک هاست فروشگاهی اینترنتی حتی در زمان استراحت شما و کاکنان،همیشه باز است. درواقع این فروشگاه ها تعطیلی ندارند و همواره پاسخگوی مراحعین خواهند یود.

4-استفاده از مزایای فروشگاه آنلاین با عرضه بر مبنای تقاضا

کربران با مرجعه به فروشگاه های آنلاین، تصاویرو اطلاعات مربوط به هر محصول را مشاهده می کنند،می توانند با سایر محصولات مقایسه کنند و در صورت تمایل، اقدام به خرید کنند.

ویژگی های وب سایت فروشگاهی موفق

حال به ویژگی هایی می پردازیم که باعث می شود یک وبسایت فروشگاهی موفق باشد:

-لوگوی مناسب و گویا

-کاربر پسند باشد

-دارای عکس وفیلم با کیفیت و وضوح بالا

-درج مشخصات و ویژگی های فنی و همچنین جزئیات کامل محصولات فروشگاه

-چیدمان محصولات یک نواخت نباشد

-طراحی و گرافیک بالای سایت

چگونه محصولات خود را در اینترنت بفروشیم؟

در ابتدا باید راه برای معرفی کالا یا خدماتتان پیدا کنید. در مرحله بعدی نوبت به بازاریابی است، بازاریابی مجازی و آنلاین!

در این راه شما میتوانید از شبکه های مجازی استفاده کنید، مانند تلگرام،اینستاگرام و … شما می توانید با استفاده از عکس های خلاقانه و زیبا از کارهایتان آن ها را به اشتراک بگذارید. امروزه رقابت در این فضا بالا رفته و یک بازدید کننده وقتی وارد صفحه ی فروش شما می شود در کنار دیدن کالا های مورد نیازش جذب سلیقه و خلاقیت شما می شود.

شبکه های اجتماعی به اندازه کافی برای خریداران قابل اعتماد نیستند و یکی دیگر از معایب آنها این است که ما نمیدانیم تا چه زمانی قابل دسترس خواهند بود.

شما می توانید با داشتن وب سایت در کنار شبکه های اجتماعی، به کسب و کار خود اعتبار ببخشید و مشتریان بیشتری داشته باشید.

سایت شرکتی چیست؟

یک اقدام ضروری برای شرکت ها ورود به دنیای کسب و کار آنلاین واینترنی است که با استفاده از طراحی سایت شرکتی در کنار طراحی سایت فروشگاهی است.از این طریق به رشد و توسعه کسب و کارشان کمک شایانی خواهند کرد.

طراحی سایت برای هر کسب و کاری به عنوان یک نمای از کسب و کار در فضای وب است. بدین صورت که هر کسب و کاری می تواند به صورت عالی خود را معرفی کند.

افراد قبل از آنکه به صورت فیزیکی از شرکتی بازدید کنند،اسم آن را در موتورهای جستجو سرچ کرده و با آن برند و محصولاتش آشنا می شوند.

ساخت سایت شرکتی شما نمایانگر این خواهد بود که کسب و کار شما در سطح حرفه ای قرار گرفته است یا نه؟

چرا طراحی سایت شرکتی انجام دهیدم؟

همانطور ک گفته شد کاربران با بازدید از سایت شما با شرکت و برند شما آشنا می شوند. از این رو افراد باید طراحی سایت شرکتی خود را کاملا حرفه ای ایجاد کنند . در غیر این صورت مخاطبان زیادی را از دست خواهند داد.

ویژگی سایت شرکتی

1-طراحی صفحات اختصاصی

برای اینکه مخاطبین بیشتری جذب کنید و فروش بالایی داشته باشید، باید برای معرفی محصولات و یا خدمات هر شرکتی، صفحات متناسب با همان خدمت یا محصول پیاده سازی کنید.

2-طراحی صفحات تماس با ما

این بخش مهم تری بخش برای برقرار کردن ارتباط با مخاطبان است.در طراحی این بخش باید یکسری ظرافت ها را به خرج دهید تا موجب برقراری ارتباط درصد بالایی از مخاطبان شوند.

3-شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از موثر ترین راه های جذب مخاطب برای وب سایت است. باید در نظر داشت که این فعالیت ها باید بر اساس یکسری اصول پیاده سازی شوند تا مطالب و پست های جذاب در اختیار کاربران قرار گیرد.

4-اشتراک گذاری عکس و ویدیو

قابلیت ایجاد ویدیو یا اشتراک گذاری عکس به منظور معرفی خدمات یا محصول شما خواهد بود. با استفاده از چنین امکاناتی به راحتی می توانیم برندمان را به بازدیدکنندگان نشان دهیم.

5-ساخت فرم های اختصاصی

امکان ساخت فرم های اختصاصی باید بر حسب نیاز مشتریان پیاده سازی  شود که شامل فرم نمایندگی،استخدام،پذیرش و … می شوند.

6-روانشناسی رنگ ها

برای تاثیر بر روی مخاطبان و ثبت برند در ذهنشان می توان از روانشناسی رنگ ها و جذابیت های بصری استفاده کرد.

طراحی سایت شرکتی در کرج

آیا به دنبال شرکت های طراحی سایت در کرج هستید؟

شرکت های زیادی در سطح استان البرز و به خصوص کرج و حومه در این زمینه فعالیت می کنند.

از خدمات شرکتی استفاده کنید که فعال باشد و صرفاً ثبت کاغذی نشده باشد.

سعی کنید با شرکت های طراحی سایت در کرج قرارداد ببندید نه آنهایی که زمینه اصلی فعالیتشان در تهران است و به بازار کرج هم نیم نگاهی دارند! زیرا شرکت های متمرکز بر بازار کرج شناخت بهتری از بازار کرج دارند و در نتیجه بهتر می توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

طراحی سایت در کرج

طراح سایت شخصی

اگرچه شبکه های اجتماعی ابزار مناسبی برای معرفی اشخاص می باشند اما داشتن یک سایت شخصی برای اطلاع رسانی متمرکز با دامنه انحصاری مفید تر است.برخورداری از قالب گرافیکی منحصر به فرد و جذابو همچنین متناسب با کارکرد و برخورداری از امکانات ویرایشی و مدیریتی به همراه پشتیبان سالیانه توسط متخصین کارآزموده از نکات ضروری هنگام انتخاب است.

کاربرد وب سایت شخصی

-مناسب برای هنرمندان،نویسندگان و عکاسان با قابلیت های ویژه

-مناسب برای معرفی فعالیت ها و آثار

-مناسب برای اساتید دانشگاه،محققان و نمایش برجسته رزومه آنها

امکانات پایه برای وب سایت شخصی

-اطلاعات تماس ها همراه با معرفی شبکه های اجتماعی

-صفحه اصلی با قابلیت طراحی ویژه

-دارای قسمی های ویژه برای اشتراک گذاری نمونه کارها،تصاویر،پروژه ها و…

-امکان انتخاب قالب های گرافیکی مینیمال و خلاقانه

-امکان نمایش مناسب بر روی موبایل و دسکتاپ

-امکانات SEO،اتصال به شبکه های اجتماعی و فشرده سازی

مزایای داشتن وب سایت شخصی

1-رزومه آنلاین

با معرفی کار و تخصص خود در یک وبسایت شخصی و به اشتراک گذاری سوابق تحصیلی و گواهی نامه و تقدیر نامه هایتان و همچنین هر موضوعی که در آن حرفی برای گفتن دارید می تواند در هرجایی از دنیا موقعیت های شغلی متفاوتی برای شما ایجاد کند.

2-وبلاگ شخصی

برای درج نظرات و عقاید یا حتی سفرنامه ها و تجربه هایی که برای شما پیش آمده است وبلاگی با دامنه ثبت شده به نام صاحب سایت،از بهترین وب سایت های شخصی است. در یک وبلاگ می توانید امکان تبادل نظر با کاربران را قرار دهید. در همین حین می توانید با بهره گیری از دانسته ها و تجربیات دیگران به سطح دانش خود بیافزایید.

3-انتشار مقالات و ترجمه ها

از دیگر کاربرد های وب سایت های شخصی امکام ارائه مقالات و ترجمه ها است. شما می توانید با در دسترس قرار دادن مقالات علمی پژوهشی و همچنین ترجمه های تتخصصی در سایت شخصی خود علاوه بر افزایش بازدید از سایت معرف خوبی برای شما خواهد شد.

4-آموزش

یکی دیگر از مزایای داشتن وب سایت شخصی، امکان ارائه مطالب آموزنده و آوزش در  زمینه های مختلف است که از این طریق می توانید خودتان را معرفی و مهارت های خدتان را به دیگران آمموزش دهید.

5-پورتفولیو(Portfolio) افراد مشهور مانند بازیگران یا نویسندگان و … با داشتن وب سایت شخصی و ارائه بیوگرافی از خود و در معرض دید قرار دادن آثار خود علاوه بر اینکه باعث افزایش شهرتشان می شود یک نوع تبلیغ هم محسوب می شود.

دلایل استفاده از وب سایت

-کسب اعتماد

داشتن یک وبسایت روشی عالی برای معرفی کسب و کار شماست و این فرصت را به شما میدهد تا خودتان را به به طور کامل معرفی و همچنین خدماتتان را به مخاطبانتان بگویید.داشتن یک وب سایت سبب افزایش اعتبار کسب و کار شما خواهد بود.

-جذب مشتری

اینترنت، فرصتی استثنایی برای جذب مشتری است.بازار بزرگی که بهتر از به خوبی از آن استفاده کنید. پس اگر به دنبال مشتریان جدیدی هستید یکی از راه ها داشتن وب سایت است.

-ارزان ولی به صرفه

قطعا راه اندازی مغازه برای کسب و کارتان برای شما هزینه بالایی دارد.اما شما به راحتی و با راه اندازی یک وب سایت با هزینه ای به مراتب کمتر،فروشگاه اینترنتی خود را به طور کامل راه بیندازید.برا جذب مخاطب هم لزومی ندارد که حتما به سراغ تبلیغات پر خرج بروید. کافی است مطالب مفیدی در سایت خود قرار دهید تا بتوانید کاربرانی را به خود جذب کنید.

-همیشه در دسترس باشید

یکی از مهم ترین و پرهزینه ترین مسئله یک کسب و کار پشتیبانی است و در این دنیای پر رقابت امروز،اگر به مشتریان خود پشتیبانی مناسبی ارائه ندهید به زودی از دایره رقابت حذف خواهید شد.اما داشتن یک سایت به شما این امکان را می دهد که بتوانید به صورت شبانه‌ روزی، پیام‌های مخاطبان خود را دریافت کنید و حتی پاسخ خود را نیز به صورت آنلاین برای آنها ارسال کنید. این یک فرصت عالی برای کاهش هزینه‌های پشتیبانی است.

-تبلیغات خود را گسترش دهید

با داشتن وب سایت شما به روش های متنوع تر و بهتری توانایی تبلیغات دارید که مهمترین آنها تبلیغات گوگل است.علاوه بر این دستتان برای سایر تبلیغات هم باز خواهد بود.به عنوان مثال این فرصت را دارید که هنگام تبلیغات در اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی،کاربران را به سمت سایت خود بفرستید.

-خرید های اینترنتی سال به سال رو به پیشرفت است

طبق گزارشات رسمی میزان تراکنش های خرید اینترنتی رو به افزایش است و میزان بازدهی بالایی را هم دارد و این بدین معناست که اگر شما وب سایتی نداشته باشید از یک بازار فوق العاده بزرگ و در حال رشد چشم پوشی کرده اید که همین امر موجب می شود که در انجام معاملات در سال های آینده دچار مشکل شوید و ضرر های هنگفتی به شما و کسب و کارتان وارد شود.

-صرفه جویی

سالانه در شرکت ها و ادارات سراسر جهان حجم زیادی از کاغذ هدر می رود.اما داشتن وبسایت راهی است برای نجات درخت هایی که به کاغذ های بروشور تبدیل و در نهایت روزانه سطل زباله می شوند. کافی است که تصور کنید چه حجم از زمان و هزینه را صرف این بروشور ها می کنید. بروشور هایی که ماندگار نیستند.اگر هم نمی خواهید به فکر درختان باشید به هزینه خودتان فکر کنید. با کمی فکر می توان به راحتی متوجه شد که استفاده از وب سایت چقدر موثر است.به یاد داشته باشید که در این صورت مشتریان شما می توانند به ضورت آنلاین و دائم از تمامی محصولات و خدمات شما آگاه شوند.